Mevlana Celaleddin Rumi Tennure ve Ateş
Ortalama Puan: 2.55

Mevlana Celaleddin Rumi Tennure ve Ateş

Yazar : 
Yayıncı : 
Satışa Kapalı ..
Telefon Kodu : 410230
Mevlâna küçük oğlu Alaaddin'i öldürttü mü? Cenaze namazına katılmadı mı? Dilek havuzuna para atmak caiz mi? Mevlâna, Türkmen düşmanı mı? Mevlâna, Sadrettin Konevi'yi kafirlikle suçladı mı? Ahi Evren Veli'yi Mevlâna mı zehirletti? Mevlâna, mürşid midir, veli midir?... Mevlâna, neden ikincikez evlendi? Neden çingene bir çocuğu evlat edindi? Mevlâna,neden depresyona girdi? Mevlâna şarap için ne der, hiç şarap içti mi? Mevlâna Yunus Emre'yi yanından kondu mu? Mesnevi'de kadınlara hakaret etti mi? Mevlâna'ya göre müzik caiz midir? Mevlâna sarhoştan niçin özür diledi? Şems öldü mü? Öldürüldü mü? Şems'i Mevlâna'nın oğlu mu öldürdü? Mevlâna'nın iktidarla ilişkisi nasıldı? İktidardan rüşvet aldı mı? Mevlâna ne ile geçinirdi? Niçin geçim sıkıntısı çekerdi? Müritlerinin halktan yardım ve bahşiş almasına niçin tepki gösterdi? Mevlâna, eserlerinde niçin müstehcen eserlere yer verdi? Cinsellik anlayışı nedir? Mevlâna Alevî miydi? Mevlâna mezhepsiz miydi? Fahişe bir kadını neden müritliğine kabul etti. Gençliğe hitabesi nelerdir? Ana dili Türkçe fakat eserleri neden Farsça yazdı? Sultanlık teklifini neden redetti? Kaç yıl memurluk yaptı? Nasrettin Hoca ile hiç karşılaştı mı? Mevlâna hiç keramet gösterdi mi? Hacı Bektaşi Veli ile araları açık mıydı? Birbirlerini niçin ziyeret etmediler? Mevlâna'nın defni sırasında babasının ayağa kalktığı gerçek mi, uydurma mı? Bir papazın önünde dakikalarca eğildiği doğru mu? Mevlâna bir filozof mudur? Mevlâna reenkarnasyon için ne demiştir? Mesnevisinde tevhide aykırılıklar var mıdır? Mevlâna hangi tarikattandır? Mevlâna geleneçi midir, yenilikçi midir? Vasiyetinde neler yazılıydı? Mevlâna neden Konya âşığıdır? Kayseri'de onu üzen neydi?..

Elinizdeki kitap, bu benzeri pekçok soruya cevaplar vermesinin yanında Mevlâna hakkında yapılmış özgün bir araştırma özelliğiyle de bir başucu eser durumundadır.
(Arka Kapak)
(Arka Kapak'tan)
  
Barkod : 9789757173724
Boyut : 14.0x20.0
Sayfa Sayısı : 437
Basım Tarihi : Aralık 2004
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Sinan Yağmur

Sinan Yağmur

Doğum Tarihi: 03-01-1965

Sinan yağmur, 1965 yılında Kırşehirde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehirde tamamladı, Kırşehir imam hatip lisesinden 1984 te, selçuk üniversitesi ilahiyat fakültesindende 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl kelam ve islam felsefesi ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 1991 yılında kadınhanı imam hatip lisesinde öğretmenliğe başlayan SİNAN YAĞMUR sırasıyla KONYA İHL, ve meram Dr. Ali Rıza Bahadır ihl de idarecilik görevlerinde bulundu, halen Naci’ye Mumcuoğlu lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görevini sürdüren yağmur, evil ve 2 çocuk babasıdır. Selçuk belediyesince organize edilen aile okulunda aile içi iletişim, eşler arası sevgi köprüsü konularında konferans etkinliğinde bulunan yazar ulusal ve yerel tvlerde eğitim proğramlarına katılmıştır.

Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları çıkan Yağmurun eserleri; Kuranda büyük günahlar, benim annem bir melek, kaf dağından masallar, kara göz ve hacıvat, dede korkut hiyaleleri, sevda şelalesi, öğretmence sevebilmek insanı, Hz.mevlana tennure ve ateş, cennetin gülü Hz. Muhammed, Aşkın gözyaşları…

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat